Nyheder & Information

April 2020 – Information om COVID-19

Klinikken er åben som vanligt og man kan typisk møde fysisk i klinikken. På grund af den aktuelle Corona situation tilbyde klinikkens psykologer dog stadig gåture, samtaler over telefon eller video.

Vi følger naturligvis sundhedsstyrelsens anbefalinger og er meget
opmærksomme på hygiejnen i klinikken, og beder vores klienter komme på forskudte tidspunkter, så der er god plads i venteværelset.

Vi gør venligst opmærksom på, at vores afbudsregler med afbud inden 16.00 dagen før den planlagte tid fortsat er gældende.

MidtbyPsykologerne

Metha Kildegaard
Psykolog

Telefon: 22 41 51 75
metha@midtbypsykologerne.com

Stine Hæk
Psykolog

Telefon: 22 16 05 05
stine@midtbypsykologerne.com

Nikolaj Fuglsang
Psykolog

Telefon: 22 66 64 11
nikolaj@midtbypsykologerne.com

Mette Sommer
Psykolog

Telefon: 22 16 05 05
mette@midtbypsykologerne.com

Marie Dalgaard
Psykolog

Telefon: 30 23 47 01
marie@midtbypsykologerne.com

Dorthe Overgaard

Dorthe Overgaard
Psykolog

Telefon: 25 13 18 74
dorthe@midtbypsykologerne.com

Marianna Horsholm
Psykolog

Telefon: 25 34 65 22
marianna@midtbypsykologerne.com

Nina Mikkelsen
Psykolog

Telefon: 51 80 99 54
nina@midtbypsykologerne.com

Rosa Greve
Psykolog

Telefon: 61 78 89 97
rosa@midtbypsykologerne.com

Anne Kathrine Eriksen
Psykolog

Telefon:
kathrine@midtbypsykologerne.com

Vi er ikke helt som de andre

Hos Midtbypsykologerne er der plads til forskellighed, humor og udvikling. Det er vigtigt for os, at her er rart at komme, og at der er en afslappet stemning omkring den terapeutiske proces. Vi har stor respekt for det enkelte individ og de problemstillinger, du ønsker bearbejdet.